Ślub w stylu glamour – siła fotografii analogowej

Chciałabym Wam dziś pokazać wyjątkowe fotografie z bardzo pięknego przyjęcia weselnego, które odbyło się w Pałacu Pstrokoniach – magiczne, eleganckie miejsce na ślub. Jak widzicie po tytule , fotografie będą wyjątkowe nie tylko dlatego, że młoda para zorganizowała przepiękne przyjęcie weselne – będą też za sprawą zdolnego fotografa, który wykonał zdjęcia analogowo. Mało już kto pamięta o takich ”urządzeniach”, w czasach robienia miliona selfie, miliona ujęć tego samego kubka z kawą – wartość fotografii moim zdaniem ogromnie spadła. Teraz to ładne obrazki, kiedyś mając do wykorzystania jedną kliszę na 36 zdjęć człowiek 5 razy się zastanowił zanim nacisnął spust migawki a i tak ile zdjęć powstało z przypadku, albo takich na których wyszliśmy tak ”uroczo”, że nawet po latach nie chcemy ich pokazywać.

Przepiękna ceremonia Klaudii i Piotra urzekła mnie dostojną ale nie przesadzoną elegancją z nutką retro oraz przepięknymi detalami. Bardzo podoba mi się ciemnozielony garnitur Pana Młodego – to taka wspaniała odskocznia od wszechobecnej czerni i granatu. Suknia Panny Młodej też zachwyca! Tak modne w tym sezonie kwiaty 3D, delikatny prosty fason i hiszpańska góra – uwielbiam!

Na koniec, zostawię Wam jeszcze parę słów od fotografa Marcina , który uwiecznił tą piękną ceremonię na zdjęciach – i jak już wiecie z tekstu, zdjęciach analogowych!
”Klaudia i Piotrek pobrali się pod koniec czerwca. Swoje przyjęcie zorganizowali w ogrodzie pałacu w Pstrokoniach. Cały reportaż fotograficzny z dnia ich ślubu został zrobiony aparatem analogowym, czyli tradycyjnym aparatem fotograficznym na kliszę, a nie aparatem cyfrowym.

Na czym właściwie polega różnica? Przywykliśmy dziś tak mocno do zdjęć zrobionych cyfrówkami i telefonami, że mało kto z nas pamięta jak to było, gdy na wakacje zabierało się aparat, który mógł zrobić maksymalnie… 36 zdjęć! Mało kto pamięta też jaki klimat miały tamte obrazki. Patrząc dzisiaj na fotografie zrobione analogiem od razu widać, że pastelowe kolory, delikatne światło i grube ziarno na czarno białych zdjęciach zupełnie kontrastuje z tym, co można zobaczyć w Internecie. Chociaż smartfony i aplikacje zasypują nas filtrami do zdjęć, klimat zdjęć zrobionych na prawdziwej kliszy fotograficznej trudno podrobić. Dodatkowo praca z takim aparatem zmusza fotografa do skupienia i szanowania każdej zrobionej klatki, bo rolka filmu bardzo szybo się kończy. Aparatem analogowym nie sposób zrobić 3000 zdjęć, żeby później wybrać kilkadziesiąt najlepszych ujęć. Przeciwnie fotograf robi wszystko, żeby zrobić idealne zdjęcie za pierwszym razem.”

A teraz nie przedłużamy! Cieszcie oko, coraz rzadszą już fotografią analogową.

Analogowa Fotografia Ślubna: Marcin Syska – https://www.marcinsyska.pl/analogowa-fotografia-slubna/
Miejsce: Pałac Pstrokonie – http://palac-pstrokonie.pl/
Koordynacja: Your Perfect Wedding – http://yourperfectwedding.pl/Film: SuperWeddings – https://pl.super-weddings.com/
Dekoracje i kwiaty: Floral Deco – https://www.facebook.com/floraldecostudio/|
Varia Dekoracje – https://www.facebook.com/variadekoracje/
Papeteria: Papierove – https://papierove.pl/
Suknia: Pronovias
Makijaż/Włosy: Monika Kropat Zyzy make up artist – https://www.facebook.com/ZyzyMakeUp
Namiot: Ukoo – https://www.facebook.com/UkooPoland
Oświetlenie: Strefa Światła – https://strefaswiatla.com/
Zespół: After Hours
Barmani: Pimp my Bar – http://www.pimpmybar.pl/
Samochód: Stylowa Bryka – https://www.facebook.com/stylowa

%d bloggers like this: