Kilka pomysłów na Save the Date

Save the date to nic innego jak powiadomienie o planowanej imprezie. Bardzo popularne na zachodzie, nieśmiało zaczyna przecierać szlaki w Polsce. Dziś chcę pokazać Wam kilka kreatywnych pomysłów na powiadomienie gości o planowanym przyjęciu.

Save the Date- wysyłać czy nie?

Nie wszystko co przychodzi do Nas z zachodu jest dobre – ale w przypadku Save the Date uważam , że to bardzo dobry pomysł. Uprzedzając gości i wysyłając takie nieformalne powiadomienie/przypomnienie daje Wam odrobinę większą pewność, że będą Wam towarzyszyć w tym wielkim dniu. Wiadomo, że śluby w Polsce odbywają się głównie w okresie letnim czyli sezonie na urlopy- powiadamiając swoich gości wcześniej o planowanej uroczystości dacie im szansę na zarezerwowanie sobie tego dnia własnie dla Was.

Kiedy i jak dostarczyć ?

Save the date wasi Goście powinni otrzymać dużo wcześniej niż oficjalne zaproszenia ślubne. Bardzo dobrze jest jeśli uda wam się rok wcześniej. Jeśli nie 10-8 miesięcy przed też będzie jak najbardziej w porządku. Jak dostarczyć Save the date? Na szczęście jest to nieformalna forma, taka ”przypominajka” nie ma więc potrzeby żebyście robili wyprawę po całym kraju. Wystarczy wysłać tradycyjnie pocztą lub wręczyć przyjaciołom przy okazji.

Pomysły na Save the Date!

Szukając pomysłów na save the date można zwariować – jest tyle różnych, kreatywnych propozycji. Pamiętajcie, że save the date MOŻE ale nie musi nawiązywać do zaproszeń ślubnych i wesela. To jest całkowicie luźne, nieformalne powiadomienie dlatego ja jestem zwolenniczką najbardziej odjazdowych 🙂

  • Z MAGNESEM

Bardzo lubię praktyczne drobiazgi- magnes na lodówkę jest jedną z tych rzeczy, których nigdy dość (przynajmniej u mnie;)). Dwa pomysły spodobały mi się szczególnie- drewniane serduszka lub pady (coś dla graczy) , magnesy z waszymi zdjęciami (sprawdźcie w magnetCards) lub magnesy z zabawnymi grafikami.

save-the-date-magnesy
magnesy-slubne
Magnes ze zdjęciem możecie zamówić przez internet lub zrobić samemu – wystarczy zdjęcie z polaroida + doklejony magnes. Pracy niewiele a jaka satysfakcja.

save-the-date-ze-zdjeciem
Jeśli podchodzicie na luzie do uroczystości, możecie spróbować magnesów ze śmiesznymi nadrukami, mi przypadły do gustu z motywem klocków lego Star Wars.magnesy

  • PAPIEROWE

Save the date w papierowej formie nie muszą być prostą kartką ze zdjęciem. Wynalazłam dla Was kilka ciekawych pomysłów.
Wasze zdjęcia na powiadomieniach to świetny pomysł i pamiątka dla Rodziny.
yyyyyyyyy
savethedatefoto
ssss
Zakładki do książek- prosta forma, użyteczny gadżet bo któż z nas nie czyta książek? 🙂
zakladki-do-ksiazek
Save the date z motywem podróży– to jeden z moich ulubionych: pocztówka, samolocik albo w formie a’la przypinka do walizki.
save-the-date-motyw-podrozy
Kolejny pomysł to zdrapka– kto nie lubi zdrapek ręka w górę! Save the date ze zdrapką to zabawny i nietypowy pomysł. Kolejna propozycja to puzzle- taki mały powrót do dzieciństwa.
nietypowe-save-the-date
Bardzo spodobał mi się też pomysł spersonalizowanych ciasteczek – słodki upominek i ważna informacja – jak wiecie jestem fanką słodkości więc ten pomysł spotyka się z moją ogromną aprobatą.
ciasteczka
Fotomontaże – macie zdolności graficzne? Świetnym pomysłem jest motyw filmowy w Waszym wydaniu. Kto z nas nie marzył o zobaczeniu siebie na plakacie? 🙂 Teraz możecie je spełnić – Wy jako największe gwiazdy.
filmowe-save-the-date
Widzicie coś dla siebie wśród tych pomysłów? Będziecie wysyłać Save the Date?

Dodaj komentarz


%d bloggers like this: