Idealna figura do ślubu – to bardzo proste!

Temat diety i odchudzania przed ślubem bardzo często pojawia się w Waszych wiadomościach do mnie jak i na naszej ślubnej grupie. I nic w tym dziwnego, że w tym najważniejszym dniu w życiu każda z Nas chce wyglądać szczuplej, zgrabniej i zdrowiej! Absolutnie nie uważam, że do ślubu musisz mieć rozmiar 36, ale jeśli myślisz o zrzuceniu paru kilogramów to w tym wpisie postaram się, pokazać Wam jak to zrobić.

Perfekcyjna Panna Młoda

Popularne określenie ”mniej żreć” odchodzi do lamusa – o czym przekonałam się na własnej skórze dość dosadnie. Każdy człowiek ma swoje zapotrzebowanie energetyczne, które jeśli nie zmienia się nasz tryb życia (np. dodanie aktywności fizycznej) jest stałe i jedynie zmniejszenie podaży kalorycznej będzie skutkowało utratą kilogramów. Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Zacznijmy od wstępu BMR jest to wskaźnik podstawowego zapotrzebowania energetycznego, czyli liczba kalorii jakiej potrzebujemy do codziennego funkcjonowania jako organizm – absolutna podstawa, minimum. Do BMR doliczamy kalorie spalone podczas aktywności fizycznej (AMR) i od tej sumy (sumę liczy kalkulator TER) należy odjąć wspomniane 500/1000 kcal aby prawidłowo wyliczyć pożądany deficyt kaloryczny. Poniżej wartości BMR nie powinno się „schodzić” ponieważ może to prowadzić do spowolnienia metabolizmu i w dłuższej perspektywie do odwrotnego efektu – przybrania na wadze. Dla ułatwienia podaję Wam kalkulator do wyliczenia  TEN. Bardzo Was uczulam na wszelkie pomysły restrykcyjna dieta, czy tak modne teraz posty – takie diety nie tylko spowodują spadek nastroju i wyniszczanie Waszego organizmu ale też mogę Wam zagwarantować, że po ”zakończeniu” takiej diety, wręcz rzucicie się na jedzenie. Co w efekcie spowoduje bardzo szybki powrót starej wagi a może i nadwyżkę. Aby chudnąć zdrowo i trwale – zaleca się utratę ok 0,5-1 kg tygodniowo. Czyli jeśli macie w planie utratę ok 5 kg dietę należałoby rozpocząć ok 1-1,5 miesiąca przed ślubem.

Zdrowy rozsądek

Teoretycznie, każdy to wie – regularne jedzenie, 4-5 posiłków dziennie,  najlepiej dołączyć aktywność fizyczną chociaż 2-3 razy w tygodniu – tyle z teorii a w praktyce? Mało która z Nas ma czas na zjedzenie śniadania a co już przygotowanie 5 zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Moje odżywianie do tej pory też tak wyglądało – najważniejsza była poranna kawa, potem w biegu śniadanie, jak się udało to coś na obiad i trening. Skutek był taki, że dorobiłam się kłopotów ze zdrowiem i zniszczyłam tak ciężko wypracowane mięśnie. Bo niestety, nasz organizm jest bardzo mądry – jeśli go głodzimy zje wszystko aby przeżyć w tym mięśnie (taka jestem mądra po szkodzie ;)) Jak więc pogodzić chroniczny brak czasu i chęć dbania o odpowiednie jedzenie? Odpowiedź mieszczę w dwóch słowach – dieta pudełkowa!

Pudełeczka i do dzieła!

Tak moje drogie – dieta pudełkowa to ratunek dla wszystkich zapracowanych i zabieganych osób. Przygotowane przez specjalistów jedzenie, zapakowane i przywiezione wprost pod Wasze drzwi – to już nie marzenie! To sposób zdrową utratę kilogramów, wyrobienie sobie nawyków żywieniowych i wielka oszczędność czasu. Nie musisz robić zakupów jak na wojnę, a potem spędzać w kuchni kilku godzin na odmierzanie, gotowanie i pakowanie. Dostajesz posiłki skomponowane pod Twoje preferencje i o określonej kaloryczności.

Oszczędzasz czas i tracisz kilogramy

Każda panna młoda cierpi na brak czasu – mnóstwo rzeczy do załatwienia, wyjazdy, pilnowanie podwykonawców oraz praca zawodowa. W tym kołowrotku trudno znaleźć jeszcze czas na przygotowywanie zblinasowanych posiłków. Korzystając z diety pudełkowej zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na treningi (jak ja! by jeszcze bardziej podkręcić efekty) albo będziesz miała więcej czasu na ślubne sprawy (i mniej stresu że nie zdążysz! 🙂 Dodatkowym bonusem ważnym dla każdej kobiety jest fakt, że zdrowa dieta poprawia stan cery i włosów lepiej niż najdroższe kosmetyki – i co najlepsze? Na stałe!

Co masz w środku?

Decydując się na dietę pudełkową musisz uwzględnić swoje preferencje żywieniowe i zapotrzebowanie kaloryczne – na szczęście, możecie wybierać wśród różnych wariantów diet, ilości dni i zapotrzebowania energetycznego. Jeśli nie wiesz jak za to się zabrać albo potrzebujesz porady – do Twojej dyspozycji jest dietetyk, który pomoże  Ja pudełeczka mam na 5 dni, ponieważ w weekendy pozwalam sobie zwykle na spotkania ze znajomymi lub obiad u mamy (a marnowania jedzenia nie lubimy!).
Ja wybrałam opcję wegetariańską ale z dodatkiem ryb. Jeśli nie jesteście wege możecie wybrać dietę spośród 11 wariantów:

W każdej opcji macie do wyboru kaloryczność Waszych pudełek – czyli znowu oszczędzamy czas na liczenie, zapisywanie i ważenie posiłków.

Moja dieta i opinia

Jak już wspomniałam, mój wybór od Wygodna Dieta to opcja wege z rybami – jakie są moje wrażenia? Większość z Was, wie że jestem osobą bardzo aktywną więc oszczędność czasu to dla mnie priorytet – moje odżywianie było naprawdę bardzo złe – i nie chodzi o ”śmieciowe” jedzenie, tylko o brak jedzenia. O ile na trening zawsze znajdę czas, tak gotowanie było zawsze ostatnie na mojej liście. Pytałyście mnie wielokrotnie o smak i jakość potraw – nie mogę w tej kwestii nic zarzucić – jedyne co bym zmieniła to śniadania, bo ja jestem ogromną fanką ”słodkich śniadań” a w wybranej diecie przeważają jednak śniadania wytrawne, ale to akurat mały minusik. Do tej pory nie zdarzyło mi się aby jakaś potrawa była dla mnie ”niejadalna”. Posiłki skomponowane są tak, że nie wymagają dodatkowego przyprawiania, a większość z nich smakuje wybornie bez podgrzewania – bo wiecie, nie zawsze mam czas żeby nawet włożyć pojemnik do mikrofalówki. Pudełka ratują mnie też podczas wyjazdów lub na sesjach zdjęciowych – w trasie ciężko o dobre jedzenie a na sesji zdjęciowej kiedy cały czas uwijamy się ze zdjęciami i aranżacjami, często nawet nie mam czasu pomyśleć o jedzeniu, dlatego magiczne pudełeczko wyjęte z torby ratuje sytuację.

Konkurs

Na koniec, mam dla Was konkurs – razem z wygodnadieta.pl przygotowaliśmy dla Was 3 dni dowolnie wybranej diety (w strefie dostaw wygodnadieta.pl)  Aby wziąć udział w konkursie musicie udać się na mojego Facebooka i zostawić komentarz! Do wygrania 3 dni diety oraz nagrody pocieszenia – jesień to dobry czas aby pomyśleć o zmianach w życiu.

Regulamin

  1. Organizatorem konkursu jest blog Ślubny Nieporadnik
  2. Konkurs zostaje przeprowadzony w serwisie Facebook na stronie (fanpage) Ślubny Nieporadnik
  3.  Konkurs trwa od 3.09 do 12.09.2018 do godziny 23.59
  4. Organizator konkursu oświadcza, że serwis Facebook.com nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za organizację i przebieg konkursu.

Warunki uczestnictwa

  1. Uczestnikiem konkursu, może być każda osoba która posiada zdolność do czynności prawnych i jest FANEM fanpage Ślubny Nieporadnik oraz Wygodnadieta.pl (jako fana rozumiemy osobę, która kliknęła „Lubię To” i jest na liście fanów strony
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie, jest napisanie komentarza w POŚCIE konkursowym oraz oznaczenie osoby.
  3. Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursów jest Organizator. Dane osobowe przekazane Organizatorowi będą przetwarzane w celu realizacji Konkursu oraz w związku z przekazaniem nagrody Uczestnikowi, który zwycięży w danej edycji Konkursu. Dane osobowe mogą być także przetwarzane, gdy jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów administratora danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Uczestnikowi przysługuje prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych.
  4. Wygrana dotyczy dostawy 3 dni wybranej diety w obszarze dostaw podanych na stronie wygodnadieta.pl
  5.  Zwycięzca zostanie wybrany i ogłoszony na fanpage 13.09 – za najbardziej kreatywny komentarz.

%d bloggers like this: