10 pomysłów na winietki!

Temat usadzenia gości przewija się w Waszych wiadomościach do mnie bardzo często – dlatego postanowiłam podsunąć wam kilka nowych pomysłów na winietki ślubne!
Pomysły oryginalne, zdolniejsze i cierpliwsze (ode mnie!) osoby mogą wykonać większość z powodzeniem samodzielnie – to co? Zaczynamy!

mocne miejsce

Winietka w formie kamyka – z wypisanymi danymi gości . Piękne jest to, że każdy kamyk będzie w innym kształcie, jedyny w swoim rodzaju. Pomysł oryginalny, z pewnością będzie pasował do rustykalnych, eco i boho przyjęć weselnych. Podpis na kamyku możecie zrobić markerem i polakierować.

szklane kopuły

to jest jeden z tych pomysłów, który sama chętnie bym wykorzystała na swoim ślubie! Szklane terraria, bombki lub kopułki – wypełnione mchem, roślinkami lub kwiatami – pełna dowolność.
Geometryczne terraria z sukulentami to mój typ – nie tylko piękne wygląda, ale dodatkowo będzie prezentem dla Gości – dwa w jednym!
Wersja bardziej ekonomiczna to np. mini roślinka w doniczce przykryta szklanym kloszem (myślę, że z powodzeniem wystarczy szklanka)

królewska pieczęć

Winietki z pieczęcią – to przepiękny akcent na twoim weselu i wyjątkowy sposób na podkreślenie wyjątkowości tego dnia. Wasi goście z pewnością poczują się ”po królewsku”.

złote rośliny

puszka farby i roślinki albo owoce (sztuczne lub prawdziwe) i mamy oryginalne winietki w stylu glamour, których nie powstydziły by się najbardziej eleganckie przyjęcia.

żaglowiec

lubicie motywy marynistyczny? Takie winietki nie tylko pomogą gościom odnaleźć swoje miejsce na sali, ale też są fantastyczną ozdobą! A uszyć takie żagle możecie sami – albo poprosić babcię!
Druga opcja to mini- łódeczki z papieru! Mi kojarzą się z dzieciństwem i beztroską – myślę, że u Waszych gości też wywołają uśmiech na twarzy!
ps: w taką łódeczkę, możecie np. wsypać cukierki!

Zielono mi

Kolejny teoretycznie banalny pomysł- winietka liść – dla wszystkich kochających naturę. Do takich winietek nadają się grubsze liście np. monstera, albo magnolia.
To, że napiszecie imiona samodzielnie na pewno docenią Wasi goście. Jeśli nie macie zdolności i czasu – w internecie są bardzo zdolne osoby, które zrobi to za Was (np. Barbara Galińska)
Do przygotowania takich winietek możecie też użyć sztucznych liści – naprawdę, nie wszystkie wyglądają tandetnie.

kamienie szlachetne

Agat – wyjątkowy kamień, którego kolory i faktura sprawiają, że pasuje do każdego wesela. Prezent od Matki Natury prosto na weselny stół – nie jest to ”ekonomiczna” wersja, ale jaka piękna! Poza tym, taka winietka na pewno zostanie na pamiątkę dla Waszych Gości – wygląda obłędnie!

jakim zwierzątkiem jesteś?

Ja lisem! A tak poważnie, to kolejny świetny pomysł na winietki i prezent dla Gości w jednym. Wiem, że figurki kojarzą się ze zbieractwem ale zobaczcie tylko – malutkie urocze zwierzątka, które albo nawiązują np. do Was albo waszych egzotycznych podróży, albo są symbolem szczęścia. Osobiście podoba mi się pomysł z np. różnymi figurkami aby z ciekawością podglądać jaką figurkę ma sąsiad i prowadzić wymianę jak w dzieciństwie – wymienię sarnę za lisa i dorzucę kotleta! Albo ciastko! Dość żartów – to jest kolejny pomysł, który możecie wykonać sami- kupując paczki zwierzątek i malując je złotą farbą.

małe latarenki

Pomysł na zbudowanie nastroju, prezent i winietkę w jednym? LATARENKA! Nie tylko wygląda wspaniale z zapaloną świeczką, ale też będzie fajnym prezentem dla Gości. Po zmroku, możecie poprosić Gości o zapalenie świeczek w środku – efekt na zdjęciach na pewno będzie piękny!

winietki małej syrenki

a konkretniej, piękna kaligrafia na muszlach. Uwielbiam takie pomysły – muszle na pewno sprawdzą się na ślubach z morskim motywem lub też w formie wakacyjnego przyjęcia.
Odręcznie napisane imiona wyglądają wspaniale – i tak jak w przypadku pisania na kamieniach czy liściach możecie to zrobić samodzielnie.

 

 

1 Comment

  1. Magda 12 lutego, 2020

    Małe kwiaty albo sukulenty w doniczkach to super pomysł! Niezła pamiątka i nowa roślinka do domu. Można takie znaleźć na http://nawesele.pl/

Leave a Reply


%d bloggers like this: